Togg’un renkleri belli oldu: 6 seçenek ve anlamları…

Togg’un renk seçenekleri belli oldu… Togg’dan yapılan açıklamaya göre Togg, 2023 yılının ilk çeyreğinde pazara sunacağı doğuştan elektrikli ilk akıllı cihazı C SUV’da “Türkiye’nin Renkleri”ni kullanacak.

Togg’un renkleri belli oldu: 6 seçenek ve anlamları…

İSTANBUL-NEDİM YÜKSEL(YSM) - Togg’un renk seçenekleri belli oldu… Togg’dan yapılan açıklamaya göre Togg, 2023 yılının ilk çeyreğinde pazara sunacağı doğuştan elektrikli ilk akıllı cihazı C SUV’da “Türkiye’nin Renkleri”ni kullanacak. İşte Togg’da kullanılacak renk seçenekleri ve anlamları…

Togg’dan yapılan açıklamaya göre “Togg, Türkiye’nin büyüleyici güzelliklerinden ilham alarak tasarlanan otomobilin dış renklerine “Anadolu”, “Gemlik”, “Oltu”, “Kula”, “Kapadokya” ve “Pamukkale” isimlerini verdi.

ANADOLU

Bu fotoğraftaki renk Anadolu olarak adlandırıldı. Rengin açıklamasında kırmızının, “Anadolu topraklarındaki cana yakınlık ve tutkuyu yansıttığı” belirtildi.

GEMLİK

Togg’un açıklamasında bu seçeneğin “Togg kampüsünün de yer aldığı Gemlik’in zeytin ağaçlarının gölgesindeki mavi suları” yansıttığı belirtildi.

PAMUKKALE

Rengin anlamı “Pamukkale travertenlerinin göz kamaştıran beyazlığı”

KAPADOKYA

Kapadokya’nın olağanüstü güzellikteki doğa harikası peri bacalarının toprak ve kum bejini yansıtıyor.

KULA

Togg açıklamasına bu renk “Kula’nın doğal yapısı, kayaçları ve vadileriyle yerkürenin milyonlarca yıllık geçmişini günümüze taşıyan gri ihtişamını” yansıtıyor.

OLTU

Bu renk “Oltu taşının göz alıcı siyahlığını, parlak dokusunu, sağlam yapısından” ilham alıyor.

Açıklamada konuya ilişkin görüşlerine yer verilen Togg Üst Yöneticisi (CEO) M. Gürcan Karakaş, global bir marka oluştururken doğum yerinin Türkiye olduğu bilinciyle hareket ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Fikri ve sınai mülkiyeti yüzde 100 Türkiye’ye ait, küresel düzeyde rekabet edecek bir marka ortaya çıkarmak ve Türk mobilite ekosisteminin çekirdeğini oluşturmak hedefiyle çıktığımız bu yolda, ülkemizin sahip olduğu eşsiz zenginliklerden ilham alıyoruz. Logomuzda da vurguladığımız dualite temasında olduğu gibi ‘duygusal’ Doğu kültürü ve ‘rasyonel’ Batı kültürlerinin harmanlanmasını temsil eden bir markayız. İlk akıllı cihazımızın renklerini tasarlarken de Türkiye’mizden ilham aldık. ‘Anadolu’, ‘Gemlik’, ‘Oltu’, ‘Kula’, ‘Kapadokya’ ve ‘Pamukkale’ isimli renklerimizle ülkemizin sahip olduğu benzersiz güzellikleri Togg’un ilk akıllı cihazı C-SUV modeli ile kullanıcılarımızla buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz.”

YSM HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2022, 15:22

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER