Togg’un ilk aracı Gemlik Kampüsü’nde banttan indirildi

Togg’un seri üretiminin gerçekleştirileceği Gemlik Kampüsü’nün açılış töreni bugün yapılıyor. Togg’un ilk akıllı cihazı C SUV, 1.300 Togg çalışanının alkışları arasında seri üretim bandından indi.

Togg’un ilk aracı Gemlik Kampüsü’nde banttan indirildi

GEMLİK-BİNALİ AĞAÇ(YSM) - Fikri ve sınai mülkiyeti yüzde 100 Türkiye’ye ait küresel bir marka ortaya çıkarmak ve Türk mobilite ekosisteminin çekirdeğini oluşturmak amacıyla kurulan Togg, “Bir otomobilden fazlası” vizyonuyla önemli bir kilometre taşını daha gerçekleştirmiş oldu.

Togg, 18 Temmuz 2020 tarihinde temeli atılan Togg Teknoloji Kampüsü’nü planları doğrultusunda tamamlayarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Cumhuriyet Bayramı’nda törenle açtı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın yanı sıra Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’ni, Togg hissedarlarını, Togg Yönetim Kurulu üyelerini ve geniş bir davetli grubunu bir araya getiren törende, Togg’un ilk akıllı cihazı C-SUV, 1.300 Togg çalışanının alkışları arasında seri üretim bandından indi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, seri üretim bandından inen kırmızı renkteki C SUV ile tören alanına gelirken, kendisini Togg hissedarları karşıladı.

FİYAT NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan törende yaptığı açıklamada ön satışın başlayacağı şubat ayında Togg’un fiyatının da açıklanacağını ve vatandaşların Togg siparişlerini şubatta başlayacak ön satışla birlikte verebileceklerini belirtti. Erdoğan, “Togg’u 2023’ün ilk çeyreğinin sonunda yollarımızda göreceğiz” dedi.

SIRADAKİ MODELLERİN TASARIMI DA PAYLAŞILDI

Bugün ayrıca sıradaki modelleri için de açıklamalar geldi.

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş da yaptığı sunumda C-SUV’dan sonra 2025’in ilk yarısında C-SEDAN, 2026’da C-X COUPE modellerin üretileceğini açıkladı. Karakaş, Hatchback modelden vazgeçtiklerini ve bunun yerini C-X COUPE’ın aldığını duyurdu. Modelin tasarımı ilk defa gösterildi.

Togg’un twitter hesabından paylaşılan mesajda ise şu ifadeler yer aldı:

“İlk akıllı cihazımız C-SUV’u banttan indirirken, sizi çalışmaları planlarımız doğrultusunda devam eden C-Sedan ve C-X Coupé ile tanıştıralım istedik” 

YSM HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2022, 01:13

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER