Trump'tan Bitcoin açıklaması: Tek para birimimiz ABD Dolarıdır

ABD Başkanı Donald Trump Twitter'dan Bitcon ve Facebook'un Librası dahil tüm kripto paraları hedef aldı. Trump ABD'nn tek para birimi olduğunu ve bunun da ABD Doları olduğunu vurguladı.

Trump'tan Bitcoin açıklaması: Tek para birimimiz ABD Dolarıdır

İSTANBUL (YSM) - ABD Başkanı Donald Trump Twitter hesabından bu sefer kripto paralara saldırdı. Peş peşe attığı 3 ayrı tweetle kripto paraları desteklemediğini açıkladı. Trump attığı ilk tweetinde "Fiyatları oynak olan Bitcon ve diğer kripto paraların taraftarı değilim. Regüle edilmemiş kripto varlıklar uyuşturucu ticaret dahil yasadışı faaliyetlerde kullanılıyor" ifadelerini kullandı.

'Banka olmak istiyorsa lisans alsın'

Trump'ın devam tweetlerndeki hedefse Facebook'un 2020 yılında piyasaya sürmeyi planladığı kripto parası Libra oldu. Facebook 'un 'sanal parası' Libra'nın güvenlirliğinin olmayacağını ifade eden Trump "Eğer Facebook ve diğer şirketler banka olmak istiyorsa bankacılık lisansına başvurmalı ve ulusal ve uluslararası diğer tüm bankalar gibi bankacılık regülasyonlarına tabi olmalıdır" dedi. Başkan Trump açıklamalarına şöyle devam etti: "ABD'de tek bir para birimimiz vardır ve şu anda her zamankinden güçlüdür. Hem güvenilir hem açıktır. Açık ara dünyanın en baskın para birimidir ve hep öyle kalacaktır. Bu para biriminin adı ABD Dolarıdır.

Donald J. Trump@realDonaldTrump

I am not a fan of Bitcoin and other Cryptocurrencies, which are not money, and whose value is highly volatile and based on thin air. Unregulated Crypto Assets can facilitate unlawful behavior, including drug trade and other illegal activity....

40,3 B   

YSM EKONOMİ SERVİSİ

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2019, 18:13

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER