İş hayatının yardımcısı mobil uygulamalar

İş hayatımızı daha kolaylaştıracak ve günlük yaşamımıza konfor katacak mobil uygulamalar nedir? İşte, her iş adamının telefonunda mutlaka bulunması gereken 5 uygulama.

İş hayatının yardımcısı mobil uygulamalar

İSTANBUL-MÜBERRA SARI(YSM) - İş dünyasında en çok tercih edilen akıllı telefonları Apple üretiyor. Kullanım kolaylığı ve teknik servis kalitesi nedeniyle büyük beğeni toplayan iPhone’un yeni modelleri iPhone 13 ve iPhone 13 mini de iş dünyasında çok popüler hale geldi. Ancak bir telefon tek başına anlam ifade etmiyor. Onu yararlı bri cihaza dönüştüren uygulamaları da etkin olarak kullanmak gerekiyor. İşte, profesyonellerin hayatını değiştiren o zekice tasarlanmış, kullanışlı uygulamalar.

1. Evernote

Bu bulut tabanlı not alma uygulaması o kadar popüler ki, dünyada çok yoğun bir fanatiği bile bulunuyor. Kağıt defter çağlarında Moleskine defterleri nasıl büyük bir fanatik kitle yarattıysa, dijital çağda da Evernote benzer bir ilgi görüyor. Evernote ile tüm cihazlarınız üzerinde notlar alabilir, sesler kaydedebilir, fotoğraflar, ekran görüntüleri, web linkleri saklayabilir ve tüm notlarınızı detaylıca organize edebilirsiniz. Böylece toplantılarınızı, projelerinizi, iş hayatınızı yönetmek çok daha kolay hale gelir.

2. Google Translate

İş dünyasında yabancı dil çok önemli evet ama herkesin her dile hakim olmasını bekleyemeyiz. İngilizceniz, belki Fransızcanız veya Almancanız olabilir ama yarın Çince veya İspanyolca bir metinle karşılaşırsanız ne yapacaksınız? Veya iş seyahati için, dilini bilmediğiniz bir ülkeye gittiğinizde, yıllardaki tabelaları, restoranlardaki menüleri nasıl okuyacaksınız? Google Translate hem sesli, hem yazılı hem de görsel olarak, gördüğü, duyduğu, okuduğu her şeyi anlayacağınız dile çevirebilme yeteneğine sahip. Hatta konuşmalarınızı, karşınızdaki kişinin diline çevirip seslendirmek gibi bir özelliği de var.

3. TradingView

Dünyadaki ekonomik verileri takip etmek için kullanabileceğiniz TradingView uygulaması sayesinde, borsalardan, döviz birimlerine, dünya ekonomisini etkileyen pek çok ekonomik veriye, çok detaylı grafikler eşliğinde ulaşabilir ve dilerseniz verileri takip edebilir, dilerseniz analiz yapabilirsiniz.

4. Dropbox

Evet, hem iOS hem de Android, kendi bulut depolama servislerini sunuyor ve kullanıcılara belli bir depolama alanı ayırıyor ancak projeleriniz ve işleriniz hakkındaki dosyaları iş arkadaşlarınızla paylaşmak istediğinizde bulut depolama servisi Dropbox’ın gelişmiş yetenekleri, ortak çalışmayı çok kolaylaştırıyor.

5. IFTTT

İngilizce “if this, then that” cümlesindeki baş harflerden ismini alan uygulama, telefonunuza “eğer böyle olur, şunu yap” şeklinde komutlar tanımlamanızı sağlayan bir otomasyon uygulaması. Ve bunu yapmak için bir yazılımcı olmanız ya da kodlama öğrenmeniz gerekmiyor. Örneğin, “eğer şu lokasyondaysam, yakınımda şu işletmeler varsa, bana alarm ver,” veya “eğer 1 dakikadan uzun video çekersem, telefonumda saklama, bulut depolama hesabıma yükle, sonra da telefonumdan sil” gibi komutlar oluşturabilirsiniz.

YSM HABER MERKEZİ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER