Türk Hava Yolları, Şampiyonlar Ligi'nin resmi sponsoru oldu

Türk Hava Yolları, 2023 finali İstanbul’da gerçekleşecek olan Şampiyonlar Ligi’nin resmi sponsoru oldu. THY, "Değerli yolcularımız, futbol dünyasının en prestijli turnuvası için uçuşa hazırız!" paylaşımında bulundu.

Türk Hava Yolları, Şampiyonlar Ligi'nin resmi sponsoru oldu

İSTANBUL-TANER TİLAV(YSM) - Türk Hava Yolları (THY), 2023 finali İstanbul’da gerçekleşecek olan UEFA Şampiyonlar Ligi’ne sponsor seçilen dünyada ilk havayolu şirketi oldu.

Haliç kongre merkezinde yapılan toplantıya Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat ve üst yöneticiler ile UEFA Başkanı Aleksander Čeferin’in ve UEFA Pazarlama Direktörü Guy-Laurent Epstein de katılımıyla gerçekleşti.

UEFA Şampiyonlar Ligi Final maçı 10 Haziran 2023’te İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda oynanacak.

THY’nin resmi sponsor olduğu Şampiyonlar Ligi organizasyonunu 200 ülkede 70’den fazla yayıncı tarafından sezon boyunca 678 milyon kişinin izlemesi bekleniyor. Sosyal medyada ise 28 milyar etkileşim ile sporseverler Şampiyonlar Ligi heyecanına ortak oluyor. Anlaşma kapsamında Türk Hava Yolları’nın, maç yayını öncesi, esnası ve sonrasında aralarında saha kenarındaki LED ekranların da bulunduğu birçok logo görünürlüğü ve isim kullanım hakkı bulunuyor. Bununla birlikte küresel taşıyıcı; UEFA Süper Kupa, UEFA Futsal Şampiyonlar Ligi ve UEFA Gençler Ligi finalleri’nde de resmi sponsor unvanıyla yer alacak.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat konu ile ilgili yaptığı açıklama da "Ülkemizin Bayrak Taşıyıcı havayolu şirketi olarak dünyanın en büyük spor organizasyonlarından olan UEFA Şampiyonlar Ligi ile gerçekleştirdiğimiz sponsorluktan heyecan duyuyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılına doğru kanatlarını açan ülkemizle birlikte Türk Hava Yolları markamızı da yükseklere taşıyoruz. Bu sponsorlukla Türk Hava Yolları markasını sezon boyunca dünyanın dört bir köşesine taşıyacak, 10 Haziran 2023’te de tüm dünyayı İstanbul’da buluşturacağız. Sporun farklı kültürleri bir araya getiren birleştirici gücüne inanıyor ve dünyanın önemli spor organizasyonlarında yer almaya devam etmeyi hedefliyoruz." dedi.

UEFA Pazarlama Direktörü Guy-Laurent Epstein ise “Dünyanın en önemli spor organizasyonu olan UEFA Şampiyonlar Ligi’nde, Türk Hava Yolları ile birlikte yola çıktığımız için çok mutluyuz. İkimiz de kıtalardaki taraftarları bir araya getirerek küresel erişim sağlıyoruz. Anlaşmanın, bu prestijli turnuvanın finalinin İstanbul'da gerçekleşeceği yılda olmasından dolayı da çok memnunuz. İki marka olarak benzer tutkuları paylaşıyoruz ve ortaklığımız söz konusu olduğunda sınırın gökyüzü olduğuna inanıyoruz.” şeklinde konuştu.

Bilal Ekşi : Tüm kupalar bizim

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, Twitter hesabından Türk Hava Yolları'nın UEFA Şampiyonlar Ligi'nin resmi sponsoru olduğunu açıkladı. Ekşi, "Tüm kupalar bizim!" paylaşımında bulundu.

THY'nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda da "Değerli yolcularımız, futbol dünyasının en prestijli turnuvası için uçuşa hazırız!" ifadeleri kullanıldı.

YSM SPOR SERVİSİ

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2022, 13:35

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER