İçişleri Bakanlığı’ndan taksiciler için 12 kural hatırlatması

İçişleri Bakanlığı, ‘Taksi Şoförlerine 12 Kural Hatırlatması’ başlığıyla taksi şoförlerinin uyması gereken 12 kuralın yazılı olduğu görsel hazırladı ve 81 ile gönderildi.

İçişleri Bakanlığı’ndan taksiciler için 12 kural hatırlatması

İSTANBUL-SERDAR KAAN AYDIN(YSM) - İçişleri Bakanlığı, ‘Taksi Şoförlerine 12 Kural Hatırlatması’ başlığıyla taksi şoförlerinin uyması gereken 12 kuralın yazılı olduğu görsel hazırladı ve 81 ile gönderildi. Bakanlıktan yapılan açıklama şöyle:

  • Bakanlığımız tarafından son dönemde taksilerle ilgili yaşanan sıkıntılar nedeniyle taksi şoförlerinin uyması gereken 12 kuralın yazılı olduğu bir görsel hazırlandı. 81 İl valiliğine gönderilen bu görseller aynı zamanda ülkemizde yaşayan yabancılar ile misafir olan turistlerin de anlayabileceği şekilde yabancı dillerde de tasarlandı.
  • Görseller, ülke genelinde taksi duraklarına, taksi bekleme yerlerine ve yolcuların görebileceği diğer yerler ile taksilerde de yolcuların görebileceği uygun alanlarda (koltuk arkası cep vb.) bulundurulacak; ilgili kurumların resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından paylaşılacak.
  • Taksi şoförlerine 12 kuralın hatırlatıldığı bu görseller ile Bakanlık farkındalığı, caydırıcılığı ve denetimlerin etkinliğini artırmayı hedefliyor.

 

YSM HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2021, 20:43

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER