SEC, BNB’yi mercek altına aldı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance Holdings Ltd’nin beş yıl önce faaliyete geçtiği sırada BNB’yi satarak menkul kıymet kurallarını ihlal edip etmediğini araştırıyor.

SEC, BNB’yi mercek altına aldı

İSTANBUL-NEDİM YÜKSEL(YSM) - Bloomberg HT’de yer alan habere göre, ABD’li düzenleyiciler Binance’in beş yıl önce faaliyete geçtiği sırada şu anda dünyanın beşinci en büyük token’ı olan BNB’yi satarak menkul kıymet kurallarını ihlal edip etmediğini araştırıyor.

Edinilen bilgiye göre ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu,  dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance Holdings Ltd’nin 2017’de ilk coin teklifinin kuruluşa kayıtlı olması gereken bir menkul kıymetin satışına denk gelip gelmediğini inceliyorlar.

Piyasa uzmanları, BNB’nin incelenmesinin Washington’da birden fazla soruşturmayla karşı karşıya olan Binance için rahatsız edici bir gelişme olduğu kanısında.

Binance, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, düzenleyicilerle devam eden görüşmeler hakkında yorum yapmalarının uygun olmayacağını fakat düzenleyiciler tarafından belirlenen tüm gereklilikleri karşılamaya devam edeceklerini aktardı.

YSM HABER MERKEZİ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER