KOBİ'lere Hazine Destekli Kefalet Paketi kapsamında 250 milyar liralık destek

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Hazine Destekli Kefalet Paketi kapsamında başlangıçta 200 milyar TL kefalet imkanı karşılığında sağladığımız yaklaşık 250 milyar TL’lik finansman KOBİ’lerimize hayırlı olsun" açıklamasını yaptı.

KOBİ'lere Hazine Destekli Kefalet Paketi kapsamında 250 milyar liralık destek

İSTANBUL-TURGUT ERDİNÇ(YSM) - Cumhurbaşkanı Recap Tayyip Erdoğan, "Kadın girişimcilerimize ve kadın kooperatiflerimize 2 milyar liralık kefalet paketi tahsis ettik. Yeterli teminata sahip olmayan ama kredibilitesi yüksek firmalarımıza en az yüzde 75 oranında Hazine destekli kefalet sağlıyoruz" açıklamasını yapmıştı.

Bakan Nebati, konuya ilişkin "Cumhurbaşkanımızın müjdesini duyurduğu Hazine Destekli Kefalet Paketi kapsamında başlangıçta 200 milyar TL kefalet imkanı karşılığında sağladığımız yaklaşık 250 milyar TL’lik finansman KOBİ’lerimiz başta olmak üzere tüm işletmelerimize hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

Nebati, ülkenin üretim ve istihdam kapasitesini geliştirerek yüksek düzeyde katma değer üretilmesini ve selektif kredi politikası kapsamında Türkiye Ekonomi Modelinin temel amaçlarından biri olan istikrarlı ihracat artışının sürdürülmesini sağlamaya kararlılıkla devam edeceklerini vurguladı.

YSM HABER MERKEZİ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER