8 yıl sonra ilk görüşme... Erdoğan- Özgür Özel görüşmesi sona erdi

Ankara'da gözlerin çevrildiği kritik görüşme başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel’le bir araya geldi. 8 yıl sonra gerçekleşen ve bir ilk niteliği taşıyan görüşme an itibarıyla sona erdi.

8 yıl sonra ilk görüşme... Erdoğan- Özgür Özel görüşmesi sona erdi

İSTANBUL-NURULLAH SARI(YSM) - Gözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in AK Parti Genel Merkezi'ndeki görüşmesine çevrildi. 

Merakla beklenen görüşme az önce sona erdi. Görüşme sonrası CHP Lideri Özel, açıklama yapmayarak genel merkezden ayrıldı. 

Görüşme 8 yıl sonra bir ilk niteliği taşırken toplantıda ana gündem maddesinin yeni anayasa çalışmaları olması konuşuldu.

CHP liderinin gündemindeki konu başlıkları arasında hayat pahalılığı, emekli aylıkları, atanamayan öğretmenler, kamuda işe girişlerdeki mülakatlar, Gezi tutukluları ve 1 Mayıs'taki Taksim yasağı yer alıyor.

Görüşmenin baş başa yapılacağına vurgusu yapılırken zirveye, CHP adına İstanbul Milletvekili Namık Tan da girdi. AK Parti’de de Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş görüşmeye katılacak. İki ismin görüşmeye dahil olmasa da konuşulanları yazılı olarak kayda geçirmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan- Özel görüşme trafiği

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Özel'i bir araya getiren süreç, CHP Genel Başkanı'nın Erdoğan’a açtığı bayram tebriği telefonu ile başladı.

Erdoğan ve Özel, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 104'üncü açılış yıl dönümü nedeniyle düzenlenen 23 Nisan resepsiyonunda kısa bir görüşme gerçekleştirmişti. O görüşmede bir araya gelinmesi kararı alındı.

YSM HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2024, 17:56

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER