Sektör SAĞLIK SEKTÖRÜ » Alternatif Tıp
Yayınlama Tarihi 02 Eylül 2021
Telefon 0216 450 01 23 - 0549 806 54 13
Fax 0216 418 67 25
Resmi Web Sitesi http://www.mollers.com.tr

Möller's Omega-3 dünyada 167 yıldır üretimi yapılan balık yağıdır. 1854 yılında Norveçli Eczacı Peter Möller tarafından üretilmiş ve dünyada ilk markalaşmış omega-3 ürünlerinden bir tanesidir. Möller's Omega-3'ün üreticisi Orkla Health günümüzde İskandinav bölgesinin (Norveç, Danimarka, İsveç, Finlandiya, İzlanda, Grönland) Omega-3 alanındaki önemli bir gıda takviyesi firmasıdır.

Şirket Tanımı:

Möller’s, Peter Möller tarafından Norveç’in Atlantik kıyısındaki Lofoten şehrinde kurulmuştur. Cod Liver Oil olan Möller’s Omega-3 sıvı formlarının üretimi, saflaştırma işlemi ve şişelenmesi Norveç’te yapılmaktadır. Möller’s Omega-3 kapsül formu, balık yağı üretimi, saflaştırma ve kapsülleme işlemi Norveç’te yapılmakta, Danimarka’da ambalajlanmaktadır.

Hizmet Tanımı:

Möller’s Omega-3 doğal tutti frutti ve elma aromalı Möller’s Omega-3 sıvı formlarının 5 ml’si 550 mg DHA ve 370 mg EPA olan toplam 1170 mg omega-3 yağ asitleri içerir.Möller’s Omega-3 doğal limon aromalı sıvı formunun 5 ml’si 540 mg DHA ve 360 mg EPA olan toplam 1150 mg omega-3 yağ asitleri içerir. Tüm sıvı formları ayrıca her gün alınmaya uygun miktarlarda A,D ve E vitaminleri de içermektedir.

Möller’s kapsülün günlük alımı önerilen 2 adetinde ise 640 mg’ı EPA ve 480 mg’ı DHA olan toplam 1320 mg omega-3 yağ asidi bulunmaktadır.

GMP ve ISO 22000:2005 üretim kalite standartlarıyla üretilen Möller’s, Omega-3 balık yağlarının her üretim partisinde aynı üretim kalitesinin uygulandığı garanti edilmektedir. GOED standartlarının uygulanması da kaliteli balık yağı üretimi yapıldığının bir başka göstergesidir. İşlenme sürecinde yağların doğallığının korunması sağlanırken, aynı zamanda sağlığa zararlı olabilecek toksik maddelerden arındırılması amacıyla “moleküler distilasyon” yöntemiyle hassas bir saflaştırma uygulanmaktadır. Omega-3 yağ asitleri ve vitamin değerleri, toksik ve mikrobiyolojik maddeler, oksidasyon, koku ve tat açısından laboratuvar analizleri yapılmaktadır.

Möller’s Omega-3 ürünleri, doğal olarak korunan trigliserid formunda balık yağı içermektedir.

Möller’s Omega-3 sıvı formlarında bulunan A ve D vitaminleri de morina balığının karaciğerinden elde edilmektedir. Tutti frutti, limon ve elma aromaları doğaldır. Şeker, tatlandırıcı, koruyucu ve domuz ürünleri içermez. 

T.C.Tarım ve Orman Bakanlığı onaylıdır. İlaç değil, takviye edici gıdadır.

Hizmet Bölgeleri:

Türkiye geneline hizmet vermekteyiz. Eczanelerde satılmaktadır.

Arama Terimleri: Takviye Edici Gıdalar,Morina Balığı Karaciğer Yağlı, A, D ve E vitaminli Doğal Elma Aromalı Takviye Edici Gıda, Morina Balığı Karaciğer Yağlı, A, D ve E vitaminli Doğal Tutti Frutti Aromalı Takviye Edici Gıda, Morina Balığı Karaciğer Yağlı, A, D ve E vitaminli Doğal Limon Aromalı Takviye Edici Gıda, Omega-3 kapsül, Balık Yağı İçeren Takviye Edici Gıda