Bakan Şimşek: "Büyüme ve cari açığın hedeflerimiz ile uyumlu olacağını öngörüyoruz"

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, "Büyüme ve cari açığın hedeflerimiz ile uyumlu olacağını öngörüyoruz" diye konuştu.

Bakan Şimşek: "Büyüme ve cari açığın hedeflerimiz ile uyumlu olacağını öngörüyoruz"

İSTAANBUL-NURULLAH SARI(YSM) - Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, "Büyüme ve cari açığın hedeflerimiz ile uyumlu olacağını öngörüyoruz" diye konuştu.

Şimşek, sosyal medya hesabından, TÜİK tarafından bugün açıklanan Aralık 2023 dönemi enflasyon rakamlarını değerlendirdi.

Bakan Şimşek şu ifadeleri kullandı: "Uyguladığımız programın gerçekçi ve tutarlı hedefleri sayesinde öngörülebilirliği artırdık. 2023 yılsonu gerçekleşmeleri programımız ile uyumlu seyrediyor ve revize hedeflerimizi tutturuyoruz. Aylık enflasyonda devam eden düşüş ile yılsonu enflasyon yüzde 64,8 gerçekleşti. Yıllıklandırılmış çekirdek göstergeler 2024 hedefimiz ile uyumlu seyrine devam ediyor. Büyüme ve cari açığın hedeflerimiz ile uyumlu olacağını öngörüyoruz. 2023 yılı bütçe açığı ise hedefimizin oldukça altında gerçekleşecektir. 2024 yılında da başta enflasyon olmak üzere programımızın hedeflerine ulaşmak için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz."

YSM HABER MERKEZİ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER