Yılmaz ile Şimşek, Katar emiriyle görüştü: Sanayi ve enerjide işbirliği mesajı

Katar'ı ziyaret eden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, sanayi ve enerji alanlarında işbirliğini derinleştirmenin hedeflendiğini ifade etti.

Yılmaz ile Şimşek, Katar emiriyle görüştü: Sanayi ve enerjide işbirliği mesajı

İSTANBUL-NURULLAH SARI(YSM) - Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye'de çok sayıda yatırımı bulunan Katar'a gitmişti.

Yılmaz ile Şimşek, bugün Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamad Al Thani ile kurmaylarıyla bir araya geldi.

Twitter'da ziyarete dair bilgi veren Yılmaz, ikili ve heyetlerarası görüşmelerde Türkiye ile Katar'ın ilişkileri ve ekonomik işbirliği imkanlarının ele alındığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, şunları yazdı: "Diplomatik ilişkilerimizin 50. yılını kutladığımız bu yıl içinde, Yüksek Stratejik Komite toplantılarının 9.'sunu gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Şimdiye kadar gerçekleştirilen 8 Yüksek Stratejik Komite toplantısında toplam 95 anlaşma imzaladık.''

Sanayi ve enerji vurgusu

Bugün gerçekleştirdiğimiz ziyaretimizde ele aldığımız yeni projelerin yanı sıra, özellikle savunma sanayi ve enerji alanlarında işbirliğimizi derinleştirmeyi hedefliyoruz.

İki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi ve ortak çıkarlarımızın güçlendirilmesi adına atılan adımlar, gelecekte daha da olumlu sonuçlar doğuracaktır. Katar ile Türkiye arasındaki stratejik iş birliği, bölgesel istikrar ve ekonomik kalkınmaya katkı sağlamaya devam edecek.

İki ülke arasındaki dostluk ve iş birliği, tüm alanlardaki ilişkilerimizin daha da ilerlemesini sağlayacaktır. Misafirperverlikleri için başta Emir Şeyh Tamim bin Hamad Al Thani olmak üzere Katar Devleti yetkililerine şükranlarımı sunuyorum."

YSM HABER MERKEZİ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER