Bitcoin’i geliştiren Satoshi Nakamoto’nun serveti açıklandı!

Dünyanın en büyük hacimli kripto para birimi Bitcoin’i (BTC) geliştiren kişi olarak bilinen Satoshi Nakamoto’nun şahsi serveti ile ilgili bilgiler ortaya çıktı.

Bitcoin’i geliştiren Satoshi Nakamoto’nun serveti açıklandı!

İSTANBUL-YAKUP ELDOĞAN(YSM) - En büyük kripto para olarak bilinen Bitcoin’i (BTC) geliştiren Satoshi Nakamoto’nun son artışların ardından dünyanın en zengin 15’inci kişisi olduğu açıklandı. Nakamoto’nun net servetinin 73 milyar dolar olduğu bildirilirken, 750 bin ila 1.1 milyon BTC arasındaki kripto varlıklarının olduğunun tahmin edildiği belirtildi.

Dünyanın en büyük hacimli kripto para birimi Bitcoin’i (BTC) geliştiren kişi olarak bilinen Satoshi Nakamoto’nun şahsi serveti ile ilgili bilgiler ortaya çıktı.

Yapılan araştırmalar sonrasında Bitcoin’in son dönemdeki tarihi zirvesinin ardından Nakamoto’nun dünyanın en zengin 15’inci kişisi olduğu belirtildi.

NTV’de yer alan habere göre Nakamoto’nun net servetinin 73 milyar dolar olduğu açıklanan çalışmada, 750 bin ila 1,1 milyon BTC’ye sahip olduğunun tahmin edildiği aktarıldı.

TAHMİNLER GERÇEKLEŞİRSE EN ZENGİN İLK 10’A GİRECEK

Bitcoin fiyatı, geçen yıla göre yüzde 300’den fazla bir artışın ardından bu ayın başlarında 68 bin doların üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Önde gelen bir tahmin modeli, yıl sonundan önce kripto para biriminin 100 bin doların üzerine çıkabileceğini tahmin ederken, bunun gerçekleşmesi durumunda Nakamoto’nun yatırımcı Warren Buffett ile eşit bir servetle dünyanın en zengin ilk 10 kişi arasına yükselebileceğini vurguladı.

10 YILDA YÜZDE 10 MİLYONUN ÜZERİNDE ARTTI

Satoshi Nakamoto, 2009 yılının Ocak ayında Bitcoin’i piyasaya sürmeden önce 2008 yılında yayımladığı projede dijital para birimi vizyonunu anlatmıştı.

Yaklaşık iki yıl projede diğer geliştiricilerle işbirliği yapan Nakamoto, daha sonra ortadan kaybolurken on yıldan fazla bir süredir kimliğini gizliyor.

Nakamoto’ya ait olduğuna inanılan birkaç Bitcoin cüzdanında hareket olmadığı belirtilirken, cüzdanlardaki kripto paraların on yılda yüzde 10 milyondan fazla değer kazandığı bildirildi.

YSM HABER MERKEZİ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER