Artık neyi aradığını bildiğin bir yoldasın: Ve kazanmaya başlarsın!

Artık neyi aradığını bildiğin bir yoldasın: Ve kazanmaya başlarsın!

Kişisel deneyimlerinle hayatı öğrenince aslında onlarca yıllık kişisel tarihinin ve hayat mücadelesinin ne olduğunu öğreniyorsun. Onlarca yıldır beynimizde oluşan hangi olayları temizlemeye, neyi dönüştürmeye çalıştığını, aslında kendinin “bu yaşam”, “bu dünya” için ne ifade ettiğini anlar hale geliyorsun.

Her zaman bir yol haritası, her zaman eve dönüş yoluna bıraktığın ekmekler oluyor. Yol ne kadar uzun olursa olsun kendi niyetine dair enerjin, içindeki iz sürücü seni ait olduğun ağacın, ait olduğun yaşam ağacının köklerine taşıyor. Nereden geldin? Nereye gidiyorsun? En önemlisi kimsin? Hangi başarının peşindesin? Belki de binlerce kez doğarak neyi dönüştürmeye çalışıyor, neyi unutmaya çalışıyorsun?

Bu hayat mücadelesinin içinde devam eden kazanma yolculuğumuz, hep eve dönüş yolunda bıraktığımız ekmek parçalarına doğru ilerlemek… O ekmek parçaları bizim kendi ruh parçalarımızdır. Kendi etimizden kopardıklarımızdır. Öyle ki onları bulduğumuzda kesinlikle bize ait olduğunu bilir, bu konuda şüpheye düşmeyiz. Böylelikle yol aldıkça beslenir, büyür, güçleniriz. Bu güç de bizi yolda tutar, köklerimizin, kendi yaşam ağacımızın büyümesi bizi heyecanlandırır. Özlemimizi açığa çıkarır, duygularımızı bedenden dışarıya akıtır. Her şey hakkaniyet içerisinde ve rayına oturmuş şekildedir. Ve kazanmaya başlarsınız!...

Kayıp olan kendini değil, var olan kendini yapılandırıyorsundur. Kendinden kendine yürüyorsundur. Bu, coşkuyu, huzuru, bağımsızlığı ve gerçek bir sorumluluğu barındıran “hafif” bir yoldur. Senin yolundur. Yaşamın ya da yaşam dediğimizin “kısa nefesler” olduğunu anladığımız yerdir. İçeri girip yakından baktığımız mücadele yeridir yaşam. Bu yolculuk, detaylara indirilmiş sevgi ve saygı bütünün kazanmaya başlayan değişimi ile devam eder.

Sonucunda yükselen, yeniye ait olan, sevgiden oluşan dünyayı kurmuş olur insan. Bilinci büyüte büyüte hayatını tamamlamış olur. Çünkü dünya, çünkü yaşam bu bilincin büyümesiyle varlığına devam edebilir.

Hayat değişiyor, zaman değişiyor. Başarılı kariyer sıçramalar çoktan başladı, belki de bu çalışma ruhun seni işinde liderliğe hazırlıyor. Ve burada sevgiyle çalışmaktan başka hiçbir şeye yer yok!

Sen neredesin? Ne zaman başlayacaksın? Planlama yapma zamanı geldi.

Gücümüzü toplayıp, ekip olarak hayat mücadelesine hız vermeliyiz.

Başarılı ve sağlıklı kazançlar dilerim. Hoşça kalın! 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.