Suyun Mucizesi 

İnsanoğlu kendine yabancı iken,ilk suda gördü suretini ve suyun yansıması ile can buldu… Çağlar öncesi tarihe kadar gittiğimizde yaşam alanlarının da  hep suyun bulunduğu yerlerde olduğunu görüyoruz. Toplumsallaşmayı sağlayan sudur. Bireysellikten toplumsallaşmaya suya duyulan ihtiyaç ile geçilmiştir.İlk insanlar suyun etrafında toplanmaya başladılar.

Sezgileri de onları suya yönelmelerini sağladı. Sahip oldukları sudan ayrılmamak için de sonradan suya hükmetmeye başladılar. Bazı nehirler kutsandı. Su aslında sezgisel olarak da insanlığın çekim alanında olan en büyük ihtiyaçtır.

Suyun sadece H2O dan ibaret olmadığını anlatmaya çalışacağım bu yazımda. Suyun hafızası olduğunu bilim kanıtlarken tam da ihtiyacımız olan bu dönemde,su ile yapacağımız çalışmalarla ''Yaşam enerjimizi nasıl yükseltiriz?'' sorusunu cevaplandıracağız.

Suya başka anlamalar yüklemek elimizde.Sözlerle suya frekans yüklemesi yapabiliriz… Niyetinizi düşündüğünüz anda beyin bir dalga boyu yayıyor ve suya doğru bakarken niyeti söylediğimizde kayda alıyor. Bütün bunları düşünerek iyi niyet yüklemesi yapılan su içildiğinde bedenin ihtiyacı olan işleve dönüşüyor.

Ağrı ve enerji düşüklüğü yaşanıldığı durumlarda çok eskiden günümüze kadar gelen en bilindik yöntemlerden biri de suyu okuyup içmektir.  Bu,ya bildiğimiz bir esma,ayet ya da olumlama cümlesidir. Hemen hemen hepimizin mazisinde bu şekilde içirilen su anısı vardır.Suyun hafızası var diyoruz peki bu durumu kendi lehimize kullanabiliyor muyuz? En büyük şifa kaynağı olan SU bu kadar ulaşılabilir ve ucuz iken neden farkındalık sağlanıp alacağımız verimi kat kat artırmıyoruz

Su konusu çok kapsamlı ve önemle üzerinde durulması gereken bir konu olduğundan bu ayki yazımızda sadece genel bir giriş yapıp önümüzdeki aydan sonra her ay azar azar detaylandıracağımız birincil çalışmamız olacaktır.

Güzellik bir sır değildir   

Çoğu yerde güzellik sırları başlığı altında bir çok tavsiye okuyoruz.Oysa güzellik bir bakış açısıdır ve kişiye göre değişen tavsiyeler ile gelişir.

Göreceli bir kavram olan güzelliği sabit bir fikre sığdırıp dayatılması mantığını benimsemek zorunda değiliz. Hep söylerim ruhların enerjisi yüze yansır ve dengede olan kişiler her zaman bir adım öndedir güzellik konusunda. Olumsuz negatif hislerle yüklü,yaşam enerjisi düşük kişilerde tebessümün bile yansıması bir farklı olur.

Güzelliğin hepimizin içinde var olduğunu ve düşünsel olarak aktarılan bir görüntü olduğunu vurgulamak isterim.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol