Yemeksepeti, elektrikli motosikletlerle karbon ayak izini azaltacak

Yemeksepeti, yeşil lojistiği iş yapısının bir parçası haline getirme ve böylece karbon ayak izini azaltma hedefi doğrultusunda teslimatlarda elektrikli motosiklet kullanımına geçiyor. İlk etapta İstanbul’da teslimata başlayan Yemeksepeti, uygulamayı kısa zamanda yurt geneline yaymayı planlıyor.

Yemeksepeti, elektrikli motosikletlerle karbon ayak izini azaltacak

İSTANBUL-TURGUT ERDİNÇ(YSM) - Yemeksepeti, sürdürülebilir dünyaya destek olmak amacıyla elektrikli motosikletlerle teslimat yapma kararı aldı.

Uygulama ile yeşil lojistiği iş yapısının bir parçası haline getirmeyi ve böylece karbon ayak izini azaltmayı hedefleyen Yemeksepeti, ilk etapta İstanbul’da 50 elektrikli motosikletle teslimata başladı. Yemeksepeti, uygulamayı kısa zamanda tüm Türkiye’ye yaymayı planlıyor.

Konuya ilişkin Yemeksepeti’nden yapılan açıklamaya göre, teslimatlarda kullanılan elektrikli motosikletler, doğaya önemli faydalar sağlamasının yanında yüksek enerji verimliliği, yakıt tasarrufu ve gürültüsüz çalışma özellikleriyle de öne çıkıyor.

Sahada gün boyu çalışan elektrikli motosikletler, selelerinin altında yer alan yedek aküleriyle birlikte günde yaklaşık 120-130 km gibi bir mesafeyi rahatlıkla kat edebiliyor.

YSM HABER MERKEZİ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER