Bu haber kez okundu.

Satışlar düştü, kampanyalar hızlandı

İSTANBUL (YSM) - Otomobil satışlarında iç pazarda daralma hızlandı. Sektör temsilcileri, ağustos ayında kur artışının yanı sıra bayramın da etkisiyle piyasada büyük durgunluk yaşandığını belirtiyor. Temmuzda yüzde 39 daralan pazarda ağustos satışlarında da yüzde 40’a yakın düşüş bekleniyor. Firmalar satışlara hareket getirmek için kampanyalara yüklendi.

● Renault, hurda araç teşvikinden yararlanacak müşterilere devlet desteğine ek olarak perakende Symbol alımlarında 7 bin TL, Clio ve Kangoo alımlarında ise 5 bin TL’lik indirim sağlanıyor. Ayrıca Renault hafif ticari modellerinde maksimum 30 bin TL kredi ve 15 aya varan vade seçeneklerinde yüzde sıfır faiz fırsatı sunuluyor.

● Dacia, Ağustos ayında hafif ticari modellerindeki sıfır faizin yanı sıra hurda araç teşvikinden yararlanacak müşterilerine ek indirim fırsatı sunmaya devam ediyor. Devlet desteğine ek olarak perakende Logan MCV alımlarında 7 bin TL, Dokker alımlarında 5 bin TL, Sandero ve Yeni Duster alımlarında 4 bin TL’lik indirim sağlanıyor. Dacia’nın hafif ticari araç modeli Dokker’da maksimum 30 bin TL kredi ve 15 aya varan vade seçenekleri ile yüzde sıfır faiz fırsatı mevcut.

● Mercedes-Benz E-Serisi Sedan, Coupé ve Cabriolet otomobil alımlarında Mercedes-Benz Kasko tercih edilmesi durumunda kişisel ve kurumsal müşterilere kişiye özel ödeme planı ile 210 bin TL kredi tutarı, yüzde1,19 faiz oranı ve 36 aya kadar vade imkânları sunuluyor. Mercedes-Benz C-Serisi Sedan, Coupé ve Cabriolet ve SLC otomobil alımlarında için Mercedes- Benz Kasko tercih edilmesi durumunda, 180 bin TL’ye kadar kredi için 36 ay kadar vade ve yüzde 1.79 faiz oranından yararlanılabiliyor. Ağustos ayına özel hazırlanan kampanya kapsamında Mercedes-Benz A-Serisi, B-Serisi, CLA ve GLA modelleri için Mercedes-Benz Kasko tercih edilmesi durumunda, 140 bin TL’ye kadar kredi için 36 aya kadar vade ile yüzde 1,79 faiz oranı fırsatı sunuluyor.

● Hyundai, A segmentindeki i10 ve B segmentindeki i20 modelleriyle satış listesine giriş yapan her iki modelinde geçerli olmak üzere 30 bin TL için 12 ay 1.09 faiz oranı sunuyor. Yeni i20 modelinde peşin alımlarda ise 4 bin 750 TL’ye varan indirim bulunuyor. IONIQ Hybrid, 70 bin TL 20 ay 0.99 faiz oranıyla satılıyor. Ayrıca 4 bin TL nakit indirimi de bulunuyor. B-SUV KONA ise tüm versiyonlarında geçerli olmak üzere 50 bin TL 15 ay 1.19 faiz oranıyla satılıyor. Hyundai’nin C-SUV segmentindeki beğenilen modeli Tucson ise 8 bin TL’ye varan nakit indirimi ve 50 bin TL 15 ay 1.19 faiz oranıyla satışa sunuluyor.

● Honda Civic Sedan ve Honda Civic Hatchback modellerinde Ağustos ayı boyunca müşterilere uygun faiz oranlı yeni kredi fırsatları sunuluyor. Her ihtiyaca ve tarza yönelik modelleri ile geniş bir müşteri kitlesine hitap eden Civic ailesinde Ağustos ayı boyunca 35 bin TL kredi kullanımına 15 ay vade ve 0,99 faiz oranı uygulanıyor. Markanın amiral gemisi olan Civic modeli, Temmuz ayında satışa çıkan dizel otomatik seçeneği ile segmentinde en çok tercih edilen modellerden biri olmaya devam edecek. Tüm dünyada sadece Türkiye’deki Honda fabrikasında üretilen Civic Sedan Dizel, sessizliği, performansı ve yakıt ekonomisi ile standartların dışında değerler sunuyor. En geniş motor çeşitliliğini sunan model olan Civic’te, benzinli, LPG’li, turbo ve dizel olarak 4 farklı motor sunuluyor.

● Alfa Romeo, Giulietta modelleri, Temmuz ayına özel olarak sunulan kampanya kapsamında 50 bin TL’ye kadar 18 aya varan vadeyle, % 1,61 faizli eşit ödemeli kredi seçeneğiyle satın alınabiliyor.

● Skoda'nın tüm modelleri, Ağustos ayı boyunca yüzde 5 indirim fırsatı ile sunuluyor.

● Borusan Otomotiv de ağustos ayı boyunca geçerli olmak üzere BMW, Jaguar, Land Rover ve MINI tutkunlarına çeşitli kampanyalar sunuyor.

YSM HABER MERKEZİ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol