Geleceğe hazırlanmak için eğitim şart!

Geleceğin dünyasında, kimin güçlü kimin kazanan olacağını belirleyecek temel özellikler, teknoloji geliştirme kapasitesi ile yenilikçilik yeteneği olacak. Geleceğin dünyasında yer edinmek isteyen her ülkenin atması gereken gerekli ancak yeterli olmayan adımlar bunlar.

Başlangıç olarak bu adımlar önemli olmakla beraber, beklenen ve istenen sonuçların elde edilebilmesi için bu adımların başka bileşenlerle desteklenmesi de gerekecek. Eminim bu adımın devamı olan eylemler gerek kamu tarafından gerek özel sektör tarafından atılacak ve ülkemizde bu yeni dönemde önde gelen ülkeler arasında yerini alacaktır.

İşin doğrusu, eğitim ve ticaret kesiminin üstüne düşeni yapmak için elinden geleni yapacağını tahmin ediyorum ama başka kesimlerin de bu işe destek vermesi lazım. Her şeyden önce toplumun hazırlanması gerek dijital dönüşüme.

Toplumu dijital dönüşüme hazırlamak söz konusu olduğu zaman ister istemez insanın aklına dizi ve film sektörü geliyor. Hollywood filmleri bu konuda açık ara önde ilerliyor. Bizim zamanımızın en güzel dizileri Jetgiller, Uzay Yolu, Uzay 1999’la başlayan, daha sonra 2000’li yılların başında Spielberg’in Yapay Zeka (AI) filmiyle devam eden, günümüzde ise sayısız bilim kurgu dizi ve filmiyle gelecek hakkında beklenti oluşturan yapımlarla toplumu hazırlama konusunda önemli bir araç sunuyor Hollywood.

Bu yapımlar tek bir ülkede değil dünyanın dört bir yanında da seyredilebilir olduğu için herkese katkı sağlıyor mutlaka ama işin bir de diğer boyutu var. Bu yapımların oluşturulması, ilgili ülkenin zihinsel olarak geleceğe ne kadar hazır olduğunun da bir göstergesi.

Günümüzde teknolojide gelişmeler, o sıra dışı fikirlerin sanıldığından çok daha hızlı bir biçimde hayata geçirilebilmesini sağladığından, dizi ve film sektöründe yapılan çalışmalar aslında bir toplumun bu alanda ne kadar ilerleyebileceğinin de bir göstergesi olmaktadır.

Biz, toplum olarak, çevresel faktörlerden ve yaşadığımız coğrafyadan kaynaklanan nedenlerle genelde günü kurtarmak için çabalamayı belki de biraz alışkanlık haline getirdik ama geleceğin dünyasında iyi bir yer edinebilmek için, yaşadığımız günler kadar ileride yaşayacaklarımıza odaklanmak ve hazırlık yapmak için bugün tam zamanı.

Hayatınınızı kolaylaştıracak eğitim ve çözümleri bugünden yakalayabilirseniz. Geleckte daha rahat ve huzurlu bir dünyada yaşarsınız.

Sağlıkla ve huzurla kalın

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol