Korona virüsün tek kazananı!

Video konferans yapma imkanı tanıyan Zoom'un piyasa değeri 42 milyar dolara yükselirken, şirketin kurucu Eric Yuan’ın kişisel serveti 4 milyar dolar arttı.

Korona virüsün tek kazananı!

İSTANBUL-FEVZİ YILDIZ(YSM) - Koronavirüs salgını sonrası bazı şirketler zor günler geçirmeye başladı. Ancak özellikle teknoloji dünyasındaki bazı girişimlerin salgın ile popülaritesini arttı.

İnsanların evden çalışmaya başlaması ile birlikte online toplantılar yapabileceğiniz uygulamalar kısa süre içinde hatırı sayılır bir popülariteye ulaştı. O uygulamalardan biri  olan Zoom son haftalarda 20 milyon defa akıllı cihazlara indirilerek TikTok’un ardından en çok indirilen ikinci uygulama olmuştu.

İngiliz Guardian gazetesinde yer alan habere göre, şirket bu popülariteyi paraya dönüştürmeyi başardı. Aynı habere göre, aynı anda 99 kişi ile video konferans yapma imkanı tanıyan Zoom’un piyasa değeri 42 milyar dolara yükseldi.

Aynı habere göre, artış Silikon Vadisi merkezli uygulamanın kurucusunun kişisel servetinde de hatırı sayılır bir artışın yaşanmasına neden oldu. Kurucu Eric Yuan’ın kişisel serveti sahip olduğu hisseler nedeniyle son aylarda 4 milyar dolar arttı.

YSM HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2020, 22:07

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER